wtorek, 30 czerwca 2015

Photo tutorial : Jak zrobić ruchome nóżki szydełkowym zwierzakom


Kilka dni temu pokazywałam Żółwika Otto i krótki kurs zszywania elementów. Przy okazji tworzenia powstało jeszcze kilka fotek, z których dziś powstał kurs robienia ruchomych nóżek. Zapraszam!
Istnieje wiele sposobów mocowania nóżek i rączek naszym maskotkom. Jeżeli chcę aby nóżki były ruchome najczęściej korzystam z gotowych ruchomych stawów. Jednak nie zawsze zamontowanie stawów jest możliwe. Czasem po prostu ich nie mam, innym razem chcę osiągnąć jakiś konkretny efekt i stawy do niego nie pasują. Dziś odpowiadając na liczne zapytanie, które dostałam pokażę jak w łatwy sposób zamontować ruchome nóżki wykorzystując do tego celu guziki.

CO NAM BĘDZIE POTRZEBNE?
- gotowe szydełkowe elementy ( u mnie  nóżki i tułów, który jest częściowo wypchany)
- włóczka
- cienka żyłka
- długa igła
- dwa guziki o odpowiedniej do elementów wielkości

1. Zaczynamy od przygotowanie włóczki, którą będziemy mocować elementy. Przycinam długi kawałek włóczki (ok. 1 metra). Następnie igłą przeciągam przez włóczkę żyłkę. Dzięki temu włóczka staje się mocniejsza i mniej podatna na zerwnia.

2. Szpikami zaznaczam na tułowiu miejsce w którym nogi mają zostać umocowane3.Pojedynczą nitką nawlekam guzik i obydwa końce włóczki przeciągam na wylot przez nogę4. Następnie wbijam igłę pomiędzy dwa półsłupki w miejscu w którym ma być zamontowana nóżka. Jeden koniec włóczki wyciągam z oczka igły i wyprowadzam przez pozostawiony otwór szyi 

Igłę z pozostałą włóczką przeprowadzam po między dwoma półsłupkami po drugiej stronie tułowia, w miejscu w którym ma być zamontowana druga noga.


5. Przebijam na wylot drugą nogę i nawlekam drug guzik i wracam w kierunku tułowia.

 

6. Wprowadzam nitkę dokładnie w to samo miejsce pomiędzy dwa półsłupki tułowia przez które wcześniej była prowadzona nić.

7. Nitkę wyprowadzam przez szyję. Mocno dociągam i  związuję obydwa pozostawione końce włóczki.PAMIĘTAJCIE ŻE NITKA WCHODZĄCA I WYCHODZĄCA Z TUŁOWIA MUSI PRZECHODZIĆ POMIĘDZY TYMI SAMYMI PÓŁSŁUPKAMI!I GOTOWE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze.